Günün Yorgunluğunu Alacak Şifa Dolu Bitki Çayı

Günün Yorgunluğunu Alacak Şifa Dolu Bitki Çayı

Yorgunluk, halsizlik bir çok kişinin karşılaştığı bir problem eğer kronik bir yorgunluğunuz varsa, kolumu bile kaldıramıyorum kendimi çok yorgun hissediyorum diyorsanız öncelikle yapmanız gereken uzman bir doktora başvurmak ve kan tahlili gibi bazı gerekli tahlillerin yapılması gerekir. Kansızlık, demir eksikliği, tansiyonunuz düşük olabilir, troid sorunu olabilir veya bunun gibi pek çok neden yorgunluğa sebep olabilir. […]

Yorgunluk, halsizlik bir çok kişinin karşılaştığı bir problem eğer kronik bir yorgunluğunuz varsa, kolumu bile kaldıramıyorum kendimi çok yorgun hissediyorum diyorsanız öncelikle yapmanız gereken uzman bir doktora başvurmak ve kan tahlili gibi bazı gerekli tahlillerin yapılması gerekir. Kansızlık, demir eksikliği, tansiyonunuz düşük olabilir, troid sorunu olabilir veya bunun gibi pek çok neden yorgunluğa sebep olabilir. Doktor muayenesinden sonra probleminiz olmadığı söylenirse o zaman bitki çayı önerilebilir.

Günün yorgunluğunu alacak şifa dolu bitki çayı

Malzemeler;

  • 1 çay kaşığı dolusu meyan kökü
  • 1 çay kaşığı kırmzı ginseng
  • Yarım tatlı kaşığı yeşil çay
  • Yarım tatlı kaşığı toz zencefil veya kök zencefil (parmak ucu kadar)

Demliğe bir turam yeşil çay atıyoruz, 1 tutam meyan kökü ekliyoruz. 1 çay kaşığı kırmızı ginseng ve yarım tatlı kaşığı toz zencefik ekleyip üzerine kaynar su döküyoruz. Bunu 4-5 dakika aromaların gitmemesi için üstü kapalı olarak demliyoruz.

Yorgunluk giderizi bitki çayanın içindeki yeşil çayın uyarıcı etkisi vardır. Enerji verir. Meyan kökü kış yorgunluklarında doğal kortşzon olarak geçer. Meyan kökü öğütülmüş olarak alınacak, düşük tansiyonu ,düşük tansiyon, yorgunluğu, halsizliği gidermekte yararları bulunur. Taze zencefilin kullanılması öneriliyor. Yoksa kök zencefil veya toz zencefil de kullanılabilir. Kırmızı ginseng öğütülmemiş kök olarak da yada toz olarak alınabilir. Müthiş bir enerji kaynağıdır.

Uyarı:

  • Şifalı bitkilende ilaçlar gibi yan etkileri bulunurç Gelişi güzel kullanmayınız. Özellikle kemoterapi hastaları, kronik hastalığı olanlar, böbrek yetmezliği olanlar, hamileler ve emziren anneler bu hususta dikkat etmelidirler.
  • Meyan kökü uzun süre kullanılmamalıdır. Kronik karaciğer iltihabı olanlar, yüksek tansiyon ve kanda potasyum durumlarında kullanılmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?